Wydarzenia

WARSZTATY DLA POLSKIEJ MŁODZIEŻY W SZKOLE „FORUM” W MADRYCIE

maj 28, 2022

„Kim jestem?” lub „Z jaką narodowością bardziej się utożsamiam?”- te pytania na pewno nie raz pojawiają się w myślach dzieci i nastolatków wychowujących się w rodzinach wielokulturowych. Aby wesprzeć w tych rozważaniach naszą polonijną młodzież w Madrycie, we współpracy z Polską Szkołą FORUM sfinalizowaliśmy właśnie praktyki studenckie Aleksandry Tabor i Agnieszki Wolińskiej, studentek I roku psychologii na uczelni PUW w Łodzi, pod nadzorem opiekuna praktyk, naszej członkini, psycholog Marta Kosiorek.
Celem warsztatów było przybliżenie uczniom pozytywnych aspektów związanych z pojęciem „dzieci trzeciej kultury” (TCK) oraz dorastania w rodzinie wielokulturowej.
Mamy nadzieję, wiedza przekazana w bardzo kreatywny sposób przez Olę, Agnieszkę i Martę pozostanie z uczniami na bardzo długi czas i pomoże im w ich przyszłym życiu „pomiędzy kulturami”!

aktualności

Może Cię zainteresować:

32. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

32. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WOŚP gra już od 32 lat! A sztab w Madrycie działa już od lat kilku i od zawsze członkowie PPM bardzo aktywnie biorą udział w przygotowaniach do Finału!🙂 W tym roku nowością (i strzałem w 10-tkę!) były animacje taneczne i wspólny polonez, poprowadzone przez naszego...

czytaj dalej