Polish Professionals in Madrid

„Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna.”

Franklin Delano Roosevelt

Nasza Misja

Naszą misją jest wspieranie polskich profesjonalistów w Madrycie w ich wyzwaniach zawodowych, biznesowych i życiowych.

Nasza Wizja

Naszą wizją jest globalny rozwój integracji polskich profesjonalistów aktywnych zawodowo poza granicami Polski, opartej na:

  • wspólnych doświadczeniach na nowoczesnych rynkach pracy
  • dumie z naszych profesjonalnych, szeroko cenionych przez pracodawców i partnerów biznesowych umiejętności wykształconych, co najmniej częściowo, w polskim systemie edukacji

  • współpracy i wspieraniu się nazwajem w wyzwaniach zawodowych i biznesowych poza granicami naszego ojczystego kraju

Kim jesteśmy

Stowarzyszenie Polish Professionals in Madrid (PPM) to niezależna organizacja non-profit, której głównym celem jest integracja polskich profesjonalistów przebywających na stałe lub tymczasowo w Madrycie i okolicach oraz wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy jej członkami.

Nasi członkowie

PPM zrzesza Polaków, którzy są dumni ze swojego pochodzenia i poprzez swoją postawę, profesjonalizm oraz wysoką kulturę osobistą dbają o pozytywny wizerunek Polski.

Aktualnie zrzeszamy ponad 500 osób z wielu sektorów i branż (liczba ta stale rośnie). Członkami PPM są m.in. inżynierowie, przedsiębiorcy, menedżerowie, konsultanci, prawnicy, tłumacze, informatycy, artyści, architekci, rekruterzy, przedstawiciele sektora finansowego, pracownicy branży marketigowej, eventowej, rozrywkowej oraz wielu innych. Członkostwo w PPM jest bezpłatne, a członkiem może zostać każdy kto spełnia kryteria członkowskie (sprawdź w zakładce „Dołącz do nas„)

Nasze projekty

Działalność PPM opiera się m.in. na organizowaniu regularnych spotkań o różnorodnym charakterze (warsztatów, dyskusji, seminariów, konferencji, szkoleń oraz spotkań integracyjnych i networkingowych). Pełny opis naszych aktywności znajdziesz w zakładce „Nasza działalność”, a wszystkie dotychczasowe projekty w zakładce „Wydarzenia„.

Jak działamy

Udział we wszystkich naszych projektach jest bezpłatny. Jednocześnie wszystkie nasze aktywności są realizowane wyłącznie dzięki dobrowolnemu zaangażowaniu członków naszego Stowarzyszenia na zasadzie wolontariatu, a także zewnętrznych osób, firm bądź instytucji, które również nieodpłatnie dzielą się z naszymi członkami swoją wiedzą, doświadczeniem i zasobami.

W grupie siła!

Członkowie Polish Professionals in Madrid to Polacy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, reprezentujący różne branże i stanowiska, a jednocześnie osoby z różnym stażem pobytu w Hiszpanii. Oprócz wymiany wiedzy na temat rynku pracy i doświadczeń zawodowych, członkowie PPM służą sobie pomocą również w różnych kwestiach związanych z pracą i pobytem w Hiszpanii, od spraw administracyjnych po kwestie kulturowe i organizacyjne w codziennym życiu obcokrajowców w Hiszpanii.

Kontakty zawodowe i biznesowe

Zarówno w ramach organizowanych projektów, jak i poprzez szereg innych działań i programów, nasza organizacja pozwala nam stale łączyć naszych członków między sobą, a także z podmiotami zewnętrznymi (instytucjami publicznymi, firmami oraz agencjami rekrutacyjnymi), aby wspomagać wykorzystanie potencjału niezwykłej grupy wykwalifikowanych i aktywnych profesjonalistów, jaką są członkowie naszego Stowarzyszenia. Szerzej w zakładce „Nasza działalność„.

PPM dla Polski i Polonii

Przedstawiciele PPM aktywnie uczestniczą w wydarzeniach promujących Polskę jako partnera dla międzynarodowych środowisk biznesowych oraz w przedsięwzięciach propagujących wiedzę o Polsce i jej kulturze. Naszą dumą jest też program dla młodzieży polonijnej „PPM Mój Mentor” w ramach którego członkowie PPM dzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi i wskazówkami z polonijną młodzieżą. Zobacz więcej: www.mentor.ppm.org.es.

Wychodząc poza naszą lokalną społeczność, niejednokrotnie służymy radą naszym rodakom w innych miastach i krajach, aby ich zainspirować oraz wesprzeć w tworzeniu podobnych inicjatyw w kolejnych miejscach na świecie.

Nasz zespół

Nasza działalność

Wydarzenia

O nas w mediach

PPM W MEDIACH

ANDRZEJKI POLONIJNE PPM

Jeśli myślicie, że w centrum Madrytu nie da się poszaleć przy polskiej muzyce, to jesteście w błędzie! 🙂 A jeśli chcecie to zobaczyć na własne oczy, koniecznie obejrzyjcie materiał z TVP Polonia (ZNAJDZIECIE GO TUTAJ: https://shorturl.at/cGNY5), bo w tym roku na...

czytaj dalej

CZŁONKOWIE PPM W „GAZECIE WYBORCZEJ”

Członkowie PPM często służą radą i dzielą się informacjami w przeróżnych sprawach związanych z życiem i pracą w Hiszpanii. Oto przykład: w artykule opublikowanym w "Gazecie Wyborczej" nasi członkowie związani z sektorem nieruchomości opowiedzieli o sytuacji na...

czytaj dalej

„Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.”

Henry Ford