Wydarzenia

PPM ACTIVATE – RYNEK PRACY W HISZPANII (SPOTKANIE DYSKUSYJNE)

mar 16, 2023

Niedawno rozpoczęliśmy serię spotkań Przedsiębiorcze czwartki z PPM ACTIVATE!

Na sesję inauguracyjną zaprosiliśmy naszą członkinię Kasia Gruszczyk, specjalistkę od rozwoju biznesu i międzynarodowej rekrutacji na stanowiska kierownicze z firmy Claire Joster. Kasia, która ma ponad 10 lat doświadczenia na rynkach międzynarodowych w Wielkiej Brytanii, Polsce i Hiszpanii, przybliżyła nam obecną sytuację na rynku pracy w Hiszpanii i szanse, jakie stoją przed “międzynarodowymi” talentami.

Omówiliśmy:

– różnice kulturowe w biznesie
– wyzwania i szanse dla międzynarodowych talentów w Hiszpanii
– branże przyszłości
– zarobki w Hiszpanii i ich negocjacje

Omówiliśmy również rosnące zjawisko ciągłego poszukiwania zmian w wyniku wypalenia zawodowego oraz jego przyczyny – pomógł nam w tym Adam Plona, współzałożyciel platformy wsparcia psychologicznego i well-being dla pracowników Mindgram i Mindgram ES, dzieląc się swoim doświadczeniem.

Sesja zakończyła się interesującą debatą pomiędzy wszystkimi uczestnikami z różnych sektorów oraz reprezentującą Ambasadę RP w Hiszpanii Sokolowska Kinga, posiadającą ogromne doświadczenie w kwestiach ekonomicznych.

Cała sesja i burza mózgów były tak inspirujące, że już czekamy na ciąg dalszy (który na pewno nastąpi)!

aktualności

Może Cię zainteresować:

32. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

32. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WOŚP gra już od 32 lat! A sztab w Madrycie działa już od lat kilku i od zawsze członkowie PPM bardzo aktywnie biorą udział w przygotowaniach do Finału!🙂 W tym roku nowością (i strzałem w 10-tkę!) były animacje taneczne i wspólny polonez, poprowadzone przez naszego...

czytaj dalej