Wydarzenia

PPM ACTIVATE – RYNEK PRACY W HISZPANII (SPOTKANIE DYSKUSYJNE)

mar 16, 2023

Niedawno rozpoczęliśmy serię spotkań Przedsiębiorcze czwartki z PPM ACTIVATE!

Na sesję inauguracyjną zaprosiliśmy naszą członkinię Kasia Gruszczyk, specjalistkę od rozwoju biznesu i międzynarodowej rekrutacji na stanowiska kierownicze z firmy Claire Joster. Kasia, która ma ponad 10 lat doświadczenia na rynkach międzynarodowych w Wielkiej Brytanii, Polsce i Hiszpanii, przybliżyła nam obecną sytuację na rynku pracy w Hiszpanii i szanse, jakie stoją przed “międzynarodowymi” talentami.

Omówiliśmy:

– różnice kulturowe w biznesie
– wyzwania i szanse dla międzynarodowych talentów w Hiszpanii
– branże przyszłości
– zarobki w Hiszpanii i ich negocjacje

Omówiliśmy również rosnące zjawisko ciągłego poszukiwania zmian w wyniku wypalenia zawodowego oraz jego przyczyny – pomógł nam w tym Adam Plona, współzałożyciel platformy wsparcia psychologicznego i well-being dla pracowników Mindgram i Mindgram ES, dzieląc się swoim doświadczeniem.

Sesja zakończyła się interesującą debatą pomiędzy wszystkimi uczestnikami z różnych sektorów oraz reprezentującą Ambasadę RP w Hiszpanii Sokolowska Kinga, posiadającą ogromne doświadczenie w kwestiach ekonomicznych.

Cała sesja i burza mózgów były tak inspirujące, że już czekamy na ciąg dalszy (który na pewno nastąpi)!

aktualności

Może Cię zainteresować:

FILM PROMUJĄCY POLSKĘ W RAMACH DNI DZIEDZICTWA POLSKIEGO, HISZPANIA 2023

FILM PROMUJĄCY POLSKĘ W RAMACH DNI DZIEDZICTWA POLSKIEGO, HISZPANIA 2023

Niedawno ukazał się krótki film promujący Polskę w ramach Dni Dziedzictwa Polskiego, Hiszpania 2023, przygotowany dla Ambasady RP w Madrycie. W jego realizacji wzięło udział (przed i za kamerą) wielu członków Polish Professionals in Madrid, z czego oczywiście jesteśmy...

czytaj dalej
WARSZTAT COACHINGOWY „MENTALNY FITNESS, CZYLI JAK RADZIĆ SOBIE LEPIEJ ZE WSZYSTKIMI ŻYCIOWYMI WYZWANIAMI”

WARSZTAT COACHINGOWY „MENTALNY FITNESS, CZYLI JAK RADZIĆ SOBIE LEPIEJ ZE WSZYSTKIMI ŻYCIOWYMI WYZWANIAMI”

Popularność naszego ostatniego przedsięwzięcia przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Łącznie ponad 60 osób (!) wzięło udział w dwóch warsztatach coachingowych, podczas których uczestnicy dowiedzieli się, jak podstępnie nasz własny umysł potrafi nas sabotować, a...

czytaj dalej